Neden Gaziantep Lider Koleji?

İşte nedenler

21. Yüzyıl Becerileri
21. Yüzyıl Becerilerini Kazandırma ve Değerlendirme

Çağın gerektirdiği bilgi donanımı ve beceriler 21. Yüzyıl becerileri adı altında bir araya getirilmiştir. Assessment and Teaching of 21st Century Skills Framework [ATSC21] (21. Yüzyıl Becerilerini Kazandırma ve Değerlendirme ) isimli uluslar arası bir proje çalışması da bu becerileri nasıl kazandırılıp nasıl geliştirileceğini ortaya koymuş ve tüm ülkeler tarafından kabul görmüştür. Bu becerilerin en sonuncusu Liderlik becerisidir. Tüm bu 21. Yüzyıl becerilerini kazanan bireyin hangi iş alanında hangi görevde olursa olsun alanının lideri olması ve sektörüne yön vermesi hedeflenir.

İstanbul Lider Koleji Gaziantep Kampüsünde anaokulundan itibaren uyguladığı ve her okul kademesinde farklı olarak geliştirdiği özgün içeriklerle öğrencilerine 21. Yüzyıl iş ve yaşam becerilerini kazandırmanın yanında Eğitim 4.0 ve Global eğitim becerileri ile geleceği yönetme yetisi kazandırır. İstanbul Lider Koleji Gaziantep Kampüsü ulusal bilinç ve sosyal sorumluluk projeleri ile daha güzel bir dünya kuran, kendi alanlarında sektörün en iyisi olan ve sektörünü yöneten lider öğrenciler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur.

Benzersiz Eğitim Sistemi -> İLKES
“Her öğrenci parmak izi kadar benzersizdir.”

Uyguladığımız programlarla her öğrencinin başarılı olabileceği yönlerini keşfeder; yetkinliklerini, çok yönlü becerilerini geliştirir, ulusal düzeydeki sınavlara en iyi şekilde hazırlar, akademik kadromuzun öğrenme liderliğini, mesleki gelişim atölyeleriyle güncelleriz.

Bambaşka kişilikler ve eşsiz yeteneklerle aramıza katılan çocuklarımızın her biri diğerinden farklıdır ve farklı öğrenir.

İstanbul Lider Koleji Gaziantep Kampüsü Eğitim Sistemi-İLKES bu çeşitliliği zenginlik olarak kabul eder ve bütün çalışmalarını her bir çocuğun tek ve biricik olduğu gerçeği ile planlar.

İLKES (İstanbul Lider Koleji Gaziantep Kampüsü Eğitim Sistemi) üç aşamalıdır:

1. Öğrenciyi tanıma

2. Bilgi ve Beceri Geliştirme Odaklı İçerik

3. Ölçme-Değerlendirme ve Sertifikasyon

Geleceğin Liderleri Burada!
Lider Öğrenci Geliştirme Programı

Ulusal sınavlara hazırlıkta hem ders programı içeriklerimizle hem LGS, TYT, AYT hazırlık ek çalışmalarımızla hem de eşsiz öğrenci takip sistemimizle lideriz. Anaokulundan 12. Sınıfa kadar üretilen özel ders içerikleri ve müfredatı ile hayata lider olarak hazırlanan öğrenciler yetiştiriyoruz.

Program 4 ana başlıkta toplanmaktadır.

Öğrenmeyi Öğrenme Eğitimi

21. Yüzyılın Yeni Temaları

Bilgi, Medya, Teknoloji Becerileri Eğitimi

İş ve Yaşam Becerileri Eğitimi

Ulusal Sınavlara Hazırlık
Kesintisiz Öğrenim ile Ulusal Sınavlara Tam Hazırlık

Öğrenci alımında yapılan Öğrenci Tanıma Envanteri ve 3. Sınıftan itibaren uygulanan Kayıt Kabul Sınavı, eksiklerin belirlendiği hazır bulunuşluk sınavı, yaz tatilinin belirli dönemlerinden devam eden akademik program ile kesintisiz eğitim, kişisel öğrenme stillerine göre planlanmış özel ders içerikleri ve soruları, deneme sınavları, konu tarama testleri, eksik tamamlama etütleri gibi farklı ve özel tasarlanmış içeriklerle kesintsiz sınav hazırlığı İstanbul Lider Koleji Gaziantep Kampüsünde…

Leading Students Programı
Leading Students Programı

‘LEADING STUDENTS projesiyle 21. yüzyıl yaşam becerileri kapsamında eleştirel düşünce, iş birliği, yaratıcılık ve iletişim becerileri İngilizce, İspanyoLca, Almanca ve Fransızca dil programlarına entegre edilmiştir.

Lider Teknoloji Eğitimi
Lider Teknoloji Eğitimi

Hayatımızın her alanına giren teknolojiyi doğru ve etkin kullanan,

Her yıl en az bir kodlama dilini öğrenen,

Uluslar arası STEM projeleri üretebilen,

Robot yazılımlar yapabilen ve tasarladıkları robotlara istediği hareket kabiliyetini verebilen,

Ulusal ve Uluslararası Teknoloji yarışmalarına katılan,

Lider öğrenciler yetiştiriyoruz.

Lider Sanat ve Spor Programı
Lider Sanat ve Spor Programı

Okul Sonrası düzenlenen Sanat ve Spor programları ile yetenekleri keşfeden okul programında lideriz.

Her öğrencimiz en az bir enstrüman çalar, sporcu ve sanatsever liderler olarak yetişir.

Yetenekleri doğrultusunda ulusal ve uluslar arası yarışma ve festivallere katılırlar.

İ.L.K. PISA Sınavları
İ.L.K. PISA Sınavları

Ögrencilerimizin akademik olarak uluslararası arenadaki yerini anlamamıza yardımcı olabilecek İ.L.K PISA, OECD ülkeleri ögrencilerinin katıldıgı ve 2 senede bir yapılan PISA sınavı benzeri bir sınavdır.

İstanbul Lider Koleji Gaziantep Kampüsü ögrencileri; her yıl, “Matematik okur yazarlıgı”, “Fen Bilimleri okur yazarlıgı” ve “Ana dilde okudugunu anlama” alanlarından oluşan bir sınava girerler.

Telefon(2): +90 538 058 8895
Telefon(3): +90 538 058 8896
15 Temmuz Mh. 148171 Sok. No:2/1
Şehitkamil / Gaziantep