Hakkımızda

Gaziantep Lider Koleji

Eğitimin geleneksel yapısını değiştirerek 21. Yüzyıl yaşam ve iş becerileri gelişmiş, özgüvenli lider öğrenciler yetiştirme amacıyla büyük ve güçlü deneyimleri olan ve bu deneyimlerini hayata geçiren eğitimcilerle yola çıktık. Eğitimin bilinen ezberlerini, çağın gerektirdiği koşullara uygun yöntem ve anlayışlarla değiştirerek öğrencilerimizi, bugünden geleceğe hazırlıyoruz. Eğitim ve okul yaşamı, paydaşlarla işbirliğinin oluşması gereken önemli bir süreçtir. Yönetim anlayışımızda katılımcılık, şeffaflık ve karşılıklı belirlenen alanlarda işbirliği en önemli ilkelerimizdendir. Öğretmen en önemli yapı taşımızdır. Eğitimin niteliği ve gelişimi en temel sorumluluğumuzdur. Saygı, sevgi, etik anlayışımız, çevreye, yaşama ve bireylere saygımız ve farkındalığımız yüksektir.

Misyonumuz

Çağımızın ve değerlerimizin gerektirdiği bilgi, donanım ve becerileri öğrencilerine kazandırabilmek için toplumdaki ve evrensel düzeydeki gelişimleri izleyerek eğitim ve öğrenme programlarını günceller, tüm paydaşlarımızın gelişimini sağlarız.

Amacımız çocuklarımızı yaşam boyu öğrenmekten keyif alan, dünyayla bütünleşmiş, zihinleri aydınlık, öz güveni yüksek, merak eden, çevre bilinci gelişmiş, sosyal donanımları yüksek bireyler olarak yetiştirmek, önce iyi birer insan olarak topluma kazandırmaktır.

Liderlik vasfını “eğitim”le ilgili attığımız her adıma taşımayı, sadece ülkemizde değil dünyada örnek alınacak eğitim modelleri ve içerikleri geliştirmeyi kurum kültürümüzün parçası olarak görüp, tüm eğitimciler olarak liderlik bayrağını layıkıyla taşımak için çalışıyoruz.

Vizyonumuz

Geleceğe bugünden hazırlanan ve geleceğe yön veren bireyler yetiştirerek bütüncül düzeyde lider örnek okul olmak.

Telefon(2): +90 538 058 8895
Telefon(3): +90 538 058 8896
15 Temmuz Mh. 148171 Sok. No:2/1
Şehitkamil / Gaziantep